KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12755341
nr 1275 5341
Lech Rzewuski
(1941-2004), Sverige
Färgetsning, "Det spökar i min ateljé". Signerad, ca 90x60 cm
Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2019
kl 18:50:35
16/9 17:31:34
Lech Rzewuski
Läs mer om Lech Rzewuski